Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali 20 Haziran’da başlıyor

Pandemi nedeniyle üç yıldır çevrimiçi olarak yapılan Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali, 21’inci yılında yeniden izleyicisi ile yüz yüze buluşuyor.

20-30 Haziran tarihleri arasında “Parola: Barış” sloganıyla düzenlenecek olan festival, İBB Mahalle Evleri, İBB Beyoğlu Sineması ve Fransız Kültür Merkezi’nde sinemaseverlerle buluşacak.

“Kadınların Sineması”, “Parola: Barış”, “Yerel Siyaset Yerinden Sinema”, “Feminist Bellek” ve “Hak Odaklı Sinema” olmak üzere 5 bölümde düzenlenecek festival kapsamında film gösterimlerinin yanı sıra atölyeler ve film sonrası söyleşiler düzenlenecek. Festivalin “Sektör Buluşmaları” bölümünde ise film eleştirmenleri ağırlanacak.

Festivalin açılışı, Filmmor’un sosyal medya hesaplarından paylaşılacak link üzerinden izlenecek “Filistin’i İşlemek” filmi ile yapılacak.

Festival, aynı zamanda Türkiye’de “sinemanın kadınları”ndan “kadınların sineması”na varılmasını mümkün kılan yönetmenlerden Bilge Olgaç’ı 30. ölüm yıldönümü vesilesiyle “Kaşık Düşmanı” filmiyle anacak.

(KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir