Kapınız bahçeye mi açılıyor? O zaman mutfaklar dışarıya

Eğer evinizin kapılarından birisi açık havaya açılıyorsa bu olanağı sonuna kadar kullanmak ev yaşamınızda atacağınız en önemli adımlardan birisidir. Çatınızda terasınızda verandanızda ya da arka bahçelerinizde geçirdiğiniz zamanı daha keyifli kılmanın yolu buraları daha işlevsel kullanmaktan geçiyor.

Evinizin bir uzantısı olan ve aynı zamanda kendinize ait olan açık alanlarda son trend ise mutfakları da bu açık alanlara dahil etmek.

Yapılan araştırmalara göre yemek pişirme keyfinin dört duvar yerine açık alanlara taşıyanların sayısı her geçen zaman daha da yükselmeye devam ediyor. Açık havada kalabalık arkadaş veya aile ortamını organize etmek hoşunuza gidiyorsa bu yeni trend tam size göre.

Favori restoranınızın bahçesinde gibi hissetmek için biden fazla seçenek bu adımda mümkün. Özellikle ızgara gibi ana mutfağınızın tamamlayan ek pişirme ekipmanları içeren uydu mutfakları ya da bünyesinde hazırlık ve lavabo hatta yemek yeme alanları ve pişirme elemanlarını da içeren evden bağımsız mutfaklar…

Bu konuda yapmanız gereken ilk şey konumu ayarlamak. Bu noktada evin iç mekanlarına kolay erişime sahip bir nokta seçin ama bu alanın ne kadar rüzgar ve ne kadar güneş aldığını hesap edin. Çatı sistemleri sayesinde güneş, yağmur ve rüzgar gibi etkenler en aza indirgenir.

Mutfakların olmazsa olmazlarından birisi nedir? Tabi ki elektrik. Açık alana kuracağını mutfağınızda elektrikli mutfak araç gereçlerini kullanmak için priz gerekli.

Mutfağınızı kurarken öncelikle tasarımınızı kafanızda yapın, aile bireylerinin de fikirlerini sorarak mutfağınıza farklı bir pencereden bakmayı kesinlikle ihmal etmeyin. Unutmayın bir kişinin gözden kaçırdığını diğeri görebilir, hatta sevmediğiniz bir kişinin bile bir sözü size doğruyu gösterebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir